17 lipca 2013

Wspomnień czar - II poł. lat 70.

Brak komentarzy:
 

Lata 70. to wspaniały czas w polskiej kinematografii. Wtedy to pojawiły się seriale o tematyce wakacyjnej. W dzisiejszym poście sprawdzimy co było hitami wakacji w drugiej połowie lat 70. A czy rozpoznajecie tę serialową-wakacyjną parę? 


W 1976 r. na parkietach światowych królowały Abba i Bee Gees. Szwedzi zaproponowali, do dziś cieszący się nie mniejszą popularnością, utwór Dancing Queen. Natomiast panowie z Bee Gees'u, piosenkę You should be dancing, rok później użyta w filmie Gorączka Sobotniej Nocy.
W Polsce królowała Anna Jantar ze swoim przebojem Tyle słońca w całym mieście, za który otrzymała Złotą Płytę. 
W 1977 r. kule dyskotekowe były rozgrzane przez przeboje Boney M. Zarówno Sunny jak i Ma Baker były piosenkami najczęściej granymi w wakacje. Zakochani w wakacje tańczyli wtuleni w rytm przeboju Umberto Tozzi Ti Amo. A w Polsce królował Janusz Laskowski i jego Kolorowe jarmarki

W 1978 r. duży sukces odniósł musical Grease. Piosenka Summer Nights była jednym z przebojów nie tylko lata, ale i roku, a Barry Manillow rozsławił brazylijską plażę, Copacabanę.W 1979 r. na scenę wakacyjną powrócił Boney M. i Hooray Hooray It's a Holi-Holiday. Pojawił się także (najbardziej kojarzony już teraz z wesel) hit zespołu Eruption - One way ticket. W 1980 r. dzięki kolejnemu musicalowi Fame sławę zyskała Irene Cara śpiewając tę piosenkę. Niestety ( a może i stety) zdeklasował ją zespół Goombay Dance Band śpiewając nieprzemijający hit - Sun of JamaicaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff