11 sierpnia 2013

Alfabet muzyczny #8 - Hurts

Brak komentarzy:
 

Przyszła pora na literę "H". Dzisiejszą gwiazdą będzie bardzo młody zespół, a właściwie duet dwóch panów prosto z Wysp Brytyjskich. Pokazują, że duety są na czasie i potrafią stworzyć kompozycje z pierwszych miejsc list przebojów.  Czy domyślacie się o kogo chodzi? 

Panowie Theo Hutchcraft (wokalista) i Adam Anderson (elektronika, gitara) spotkali się w 2009 r. w Manchesterze. Obaj mieli doświadczenie muzyczne, gdyż Theo grał z zespołem Daggers, a Adam Bureau. Poznali się w jednym z barów, gdy ich przyjaciele wywołali bójkę, a oni byli zbyt pijani by się do nich dołączyć :P Zaczęli, więc rozmawiać o muzyce Theo nagrywał solówki i przesyłał je Adamowi. Tak powstał duet Hurts. 
Hurts to doskonałe połączenie popu i synthpopu lat 80. Swoją muzyką przenoszą odbiorcę w sensualny, eteryczny świat. Ich inspiracją są Prince, Pet Shop Boys, Falco, a szczególnie Depeche Mode, którego wpływy wyraźnie słychać w elektronicznych brzmieniach. 
W 2010 r. nagrali swój pierwszy singiel i wystąpili na żywo. Na kocie mają dwa albumy Happiness (2010) oraz Exile (2013). 


Ciekawostki
  • Theo Hutchcraft i Adam Anderson są leworęczni. 
  • T. Hutchcraft w wieku 17 lat odwiedził Polskę, a oto co sądzi o Polakach: „Kiedy miałem 17 lat odwiedziłem Puławy i Łódź, bardzo fajne miasta. Czerpiemy dużo inspiracji z Europy Wschodniej, czyli m.in. z Polski, bo dużo tu nadziei, a ludzie mają niezwykłą dumę. Wyróżnia was wiara w to, że coś niezwykłego zdarzy się w waszych życiach, a to dla nas niezwykle cenne uczucie”.
  • Koszt realizacji teledysku do piosenki Wonderful life wyniósł 20 funtów, a na Youtube obejrzało go ponad 5 mln internautów. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff