12 października 2013

(NIE)ZNANI - Arctic Monkeys

1 komentarz:
 

Dzisiaj będzie królował indie rock. Zespół, który już liczy 11 lat, jest dość popularny, ale raczej nieznany komercyjnym stacjom radiowym.Założony w 2002 r. na przedmieściach Shieffield- High Green (Wielka Brytania). Grupa zyskała poparcie i uznanie wśród młodzieży nie dzięki reklamom w prasie czy telewizji, ale dzięki swoim nagraniom demo umieszczanych w internecie. Ma na koncie bardzo udany debiut w historii muzyki na Wyspach. Czwórka Panów
zawojowała swoimi dwoma numerami listę przebojów, przed samym wydaniem albumu. Ich pierwszy krążek ukazał się w 2006 r. Whatever People Say I Am, That's What I'm Not. Stał się najszybciej sprzedawanym debiutanckim albumem w historii muzyki brytyjskiej. 
Co ciekawe nie prowadzili oni kampanii, reklam a nawet nie otrzymali wsparcia od wytwórni płytowej. Kolejny album - 2007 r. - Favourite Worst Nightmare. 2009 r. kolejny krążek - Humbug, a w 2011 r. - Suck It And See. Ostatnio, bo we wrześniu tego roku grupa wydała swój piąty album - AM. Przyniosła ona zespołowi trzecią nominację do Mercury Prize. Album debiutował na szczycie UK Albums Chart, dzięki czemu Arctic Monkeys pobili rekord, stając się pierwszym w historii zespołem wydawanym przez niezależną wytwórnię, którego pięć albumów znalazło się na pierwszym miejscu tej listy.
Skład zespołu: Alex Turner (wokal, gitara), Jamie Cook (gitara), Nick O'Malley (bas), Matt Helders (perkusja). 1 komentarz:

  1. Dla mnie nieznani i nie jak mój gust utwory

    Zapraszam http://muzycznomaniaa.blogspot.com/ jest NN. Wejdź i oddaj głosy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff