7 listopada 2013

Michael Jackson - ABC, Thriller, Beat It, Bad, Man In The Mirror, Smooth Criminal, Heal The World, Black Or White, Earth Song, This Is It

Brak komentarzy:
 

Bez Króla Popu ten blog nie może egzystować, dlatego oczywisty jest post właśnie o Nim. Myślę, że MJ prędzej czy później zawita w na liście utworów każdego miłośnika muzyki. Jego twórczość trafiała i trafia do każdego, a jego teksty są uniwersalne, co świadczy o jego niesamowitych zdolnościach i kunszcie. Mówcie co chcecie, ale moim zdaniem afrykańskie pochodzenie na pewno przyczyniło się odczuwania przez Michaela muzyki całą duszą. Szkoda tylko, że tak uzdolnionych ludzi mamy szansę słuchać tak krótko. Popularność i niełatwe dzieciństwo nie pomogły psychice artysty, a mimo to komponował nadal utwory na wysokim poziomie. Ja zapamiętam Michaela Jacksona z piosenek, nie skandali czy operacji plastycznych, bo to przez muzykę kontaktował się ze światem, to przez nią usilnie chciał go zmieniać.

Notka biograficzna
Rocznik '58. Amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, choreograf, aktor, kompozytor, autor tekstów i filantrop. Urodził się wśród dziewięciorga rodzeństwa w rodzinie Josepha i Katherine Jackson. Katherine, będąca Świadkiem Jehowy, wychowywała dzieci w swej wierze bez udziału ojca, który przyznał w 2003 roku, że regularnie bił Michaela. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, jako wokalista rodzinnego zespołu The Jackson 5. Pierwszy solowy album Got to Be There wydał w 1971, będąc jeszcze członkiem grupy, z którą ostatecznie się rozstał w roku 1984. Szczyt jego kariery przypadł na przełom lat 80. i 90. XX wieku, po wydaniu albumu Thriller, którego światowa sprzedaż wynosi ponad 100 mln egzemplarzy. W swojej karierze otrzymał 13 nagród Grammy, sprzedał ponad 750 mln egzemplarzy płyt na świecie. Był znany z charakterystycznych ruchów scenicznych i tzw. moonwalku. Michael Jackson deklarował, iż kolor jego skóry zmienił się z powodu choroby - bielactwa oraz przyznał się do operacji nosa i podbródka.  W 1993 artysta został oskarżony o molestowanie nieletnich, jednak w 2005 został uniewinniony z wszystkich zarzutów. Jackson miał troje dzieci: Michaela Josepha Jacksona Juniora (znanego jako „Prince”), Paris Michael Katherine Jackson oraz Prince’a Michaela Jacksona (znanego jako „Blanket”). Zmarł 25 czerwca 2009, w wieku 50 lat, wskutek „nagłego zatrzymania akcji serca". Jego muzykę klasyfikowano w gatunkach: pop, R&B, rock, soul, funk.
Dyskografia:
  • 1972: Got to Be There
  • 1972: Ben
  • 1973: Music & Me
  • 1975: Forever, Michael
  • 1979: Off the Wall
  • 1982: Thriller
  • 1987: Bad
  • 1991: Dangerous
  • 1995: HIStory
  • 2001: InvincibleBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff