10 grudnia 2013

Alfabet muzyczny #25 - Yes

Brak komentarzy:
 
Litera "Y". Na tę literę zaczyna się jedne z najprostszych słów w języku angielskim. Powiedzcie "tak" jeśli chcecie zapoznać się bliżej z zespołem.

Zespół został założony w 1968 r. w Wielkiej Brytanii przez Jona Andersona (wokal, gitara akustyczna,) oraz Chrisa Squire'a (bas). W późniejszym czasie do składu dołączyli Tony Kaye (klawisze), Peter Banks (gitara) i Bill Bruford (perkusja). To główni przedstawiciele rocka progresywnego, choć często ich muzykę określa się jako symfoniczny rock. Dyskografia Yes przedstawia się imponująco. Począwszy od końca lat 60. do dziś, niemal co rok w sklepach pojawia się album muzyków tej grupy. Mimo częstych zmian w składzie Yes wypracowała bardzo charakterystyczne, głębokie brzmienie, oparte na skomplikowanych harmoniach, złożonych rytmach oraz wirtuozerii warsztatowej.Najlepsze produkcje Yes to Fragile, Close To The Edge, 90125, Keys to Ascension. Zdarzało się często, iż panowie zawieszali lub porzucali działalność grupy. Ich aktywność datuje się na 1968-1980, 1983-2004. Obecnie wznowili działalność w 2008 r. 

Ciekawostka
  • Zespół Yes cieszy się także obecnie popularnością w Azji! Nakręcono chiski dramat filmowy, w którego tle leciał wstęp do piosenki That, That Is.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff