20 grudnia 2013

Band Aid - Do They Know It's Christmas

Brak komentarzy:
 
To znana świąteczna piosenka, ale nie znany zespół. Dlaczego? Ponieważ to zespół, a właściwie projekt jednej piosenki, która jest grana w tym szczególnym okresie. 

Ich nazwa po polsku znaczy tyle co "plaster z opatrunkiem". Nazwa nie jest przypadkowa. Projekt powstał dzięki serii dramatycznych relacji telewizyjnych. W 1984 roku świat poznał prawdę o głodującej Etiopii. Brytyjski muzyk - Bob Geldof z zespołu The Boomtown Rats zebrał światowe gwiazdy muzyki pop i stworzył grupę Band Aid. Geldof napisał słowa piosenki a Midge Ure z Ultravox skomponował muzykę. Zysk ze sprzedaży singla został przeznaczony ofiarom głodu w Etiopii. Oto artyści, którzy brali udział w I edycji muzycznej akcji charytatywnej: muzycy z zespołów: Duran Duran, Spandau Ballet, Kool and the Gang, Bananarama, Big Country, Status Quo The Boomtown Rats i Ultravox, a oprócz nich Bono + całe U2, Paul Mc Cartney, Phil Collins, George Michael, Sting, Paul Young oraz David Bowie i wiele innych. 
W 1989 r. powołano dożycia Band Aid II i nagrano kolejną wersję przeboju, ponieważ Etiopię zalała nowa fala głodu. W 2004 r. powstało Band Aid 20 z inicjatywy Madonny.


Band Aid - Do They Know It's Christmas (1984)

Band Aid II - Do They Know It's Christmas (1989)

Band Aid 20 - Do They Know It's Christmas (2004)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff