6 grudnia 2013

(NIE)ZNANI - Florence and the Machine

2 komentarze:
 
Zespół muzyczny znany na polskim rynku, tak mi się wydaje, z jednego bądź dwóch przebojów. Na froncie grupy stoi wokalistka z charyzmatycznym wokalem, który nadaje zespołowi swoisty i charakterystyczny klimat. Goście Coke Live Music Festival 2013.


Florence jest to nic innego jak pseudonim brytyjskiej wokalistki Florence Welch, a pozostały człon nazwy oznacza zespół wraz, z którym występuje: Robert Ackroyd, Christopher Lloyd Hayden, Isabella Summers, Tom Monger i Mark Saunders. Powstali w 2007 r. Początkowo pod nazwą Florence Robot is a Machine, jednak została zmieniona, ponieważ była zbyt długa. W czerwcu 2008 r. wydali swój debiutancki singiel Kiss with a Fist, który zagościł na soundtracku filmu Jennifer's Body. W 2009 roku występy formacji stały się częścią trasy

Shockwaves NME Awards. Krytycy oraz publiczność byli pod wrażeniem teatralnej oprawy tych występów, w szczególności dużej ilości kostiumów scenicznych Florence. W lipcu zespół wydał swój debiutancki album Lungs, który w ciągu kolejnych pięciu tygodni doszedł do 2. miejsca na brytyjskiej liście przebojów, tuż za Michaelem Jacksonem. Inspiracją dla tekstów piosenek okazały się przeżycia Florence związane z czasowym zerwaniem ówczesnego związku uczuciowego. Po wydaniu krążka – formacja ruszyła w promocyjną trasę koncertową. Grupa supportowała między innymi Blur, Duran Duran, White Lies, Friendly Fires oraz Glasvegas. Ich brzmienie krytycy określają mianem „ekscentrycznego angielskiego popu”, a samą Florence jako „jedną z najbardziej obiecujących wokalistek ostatnich lat”. Na dowód tego podają przykład jej wersji utworu Halo oryginalnie śpiewanego przez Beyoncé. BBC1 Live Lounge uznało to za jeden z najlepszych coverów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na tej antenie. W 2011 r. ukazała się płyta Ceremonials, z której pochodzi m.in. No Light, No Light.
Teraz trochę więcej utworów, żeby nie kojarzyć tej grupy tylko z jednym czy dwoma utworami. 

 

 

 

 

 

 


2 komentarze:

  1. Nie przepadam za Florence ;P Ale myślę, że są u nas znani bardziej niż może się wydawać, nieprzypadkowo zaproszono ich do Polski :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie do końca moje klimaty, ale Florence ma bardzo fajny głos i muzyka też się broni moim zdaniem :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff