15 marca 2014

News #48

1 komentarz:
 

Nowości od Tedego, Lily Allen, Marii Sadowskiej, Mesajaha, XXANAXX, Capital Cities, Grzegorza Hyżyego, Daft Punk & Jaya-Z, Cody'ego Simpsona, Pharrella Williamsa, Misi FfEllie GouldingMacieja Maleńczuka.


Tede - #gimb_money
Jeśli chodzi o tekst to wydaje się nieskładny. Trochę tego, trochę tamtego, trochę zaczepiony temat Ukrainy. A może to tylko zapychacz na nowy album? Mimo wszystko widzę tu jakiś ślad refleksji i song nie drażni mojego ucha na tyle, żeby nie dało się słuchać.


Lily Allen - Our Time
Kawałek sprawia wrażenie infantylnego. Zrobiłabym go od początku. Nie ma ani odkrywczej melodii, ani wokalu, który porwie publiczność o średniej wieku powyżej 15.


Maria Sadowska - Life Is A Beat
Jazzująco-funkujący song. Przyjemny, lekki, na luzie. Nie spodziewałabym się go po Sadowskiej, ale oczywiście komercyjnie radia tego nie puszczą, lepiej Grzeszczak i Brzozowski. Pff


Mesajah - Lepsza Połowa
Coś mi nie styka. Niby wszystko cacy, ale tekst brzmi tandetnie, gdyby po angielsku, pewnie odebrałabym go inaczej. Na poprawę humoru można sobie puścić.


XXANAXX - Stay
Taki ładny bicik na początku, a potem electro... dla mnie to popsuło efekt. Na ich koncercie bym raczej zasnęła. 


Capital Cities - One Minute More
Wygląda na to, że producent poszedł na łatwiznę, bo rezultat jego pracy to twór oparty na prostych schematach. Nie odmienił mojego życia.


Grzegorz Hyży & Tabb - Na Chwilę
 
Debiut drugiej połowy małżeństwa Hyży. Mają podobny poziom, ale stawiałabym na lekką przewagę żony. Ona przynajmniej dodała R&B do tego dennego popu.Daft Punk ft. Jay-Z - Computerized
To zdecydowanie nie mój gatunek. Wyobrażam sobie, że tańczą przy tym ufoludki na Marsie albo taki song puszcza się w WC na statku kosmicznym. Jay-Z miał wypromować kawałek, ale postawił sobie utopijny cel.


Cody Simpson - No Ceiling
Ponoć to nowy singiel Australijczyka. Brzmi jak ścieżka dźwiękowa do jakiejś komedii romantycznej albo młodzieżowego gniota. Ee tam, można się pobujać, nie jest koszmarne.


Pharrell Williams - Marilyn Monroe
Moja dusza nie została poruszona, pewnie docenię po kilku przesłuchaniach. Jednak zaciekawia na tyle, że posłuchałabym całego albumu.


Misia Ff - Pie In The Sky
Nowy singiel. Rockowo w porównaniu do "Mózgu". I właśnie mój mózg był trochę zmęczony po tej piosence.


Ellie Goulding - Beating Heart
Piosenka do filmu "Niezgodna". Nijak, ale to filmu pewnie pasuje.

Maciej Maleńczuk - Vladimir (Bloody Mir)

Wydaje mi się, że Maleńczuk potwierdza swój artyzm, skoro zabiera głos w sprawach problemów społecznych, kulturalnych, politycznych czy jakkolwiek to określić. Podkład nie jest genialny, ale tu chodziło o sam przekaz. I jeszcze ta genialna gra słów "Bloody Mir". Pozostawię bez oceny.

1 komentarz:

  1. Tyle ostatnim czasie pojawiło się kawałków więc muszę wszystko posłuchać.
    U mnie http://muzycznomaniaa.blogspot.com/ nowe notowanie

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff