14 maja 2014

SoundQ "EP2"

Brak komentarzy:
 
Ale się ostatnio ożywiliście. Dostaliśmy kolejną informację, tym razem o EPce zespołu SoundQ, zatytułowanej jakże tajemniczo EP2, która swoją premierę będzie miała 19 maja. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór "Bones", zwiastujący nowe, mroczniejsze i bardziej klubowe wcielenie bandu. Producentem i autorem kawałka jest Kuba Kubica, natomiast za mix i mastering odpowiedzialny jest Jarosław "Jaro" Baran (Donatan, Renata Przemyk).


SoundQ to fuzja wyszukanej i subtelnej elektroniki z autentyczną ludzką żywiołowością i ekspresją. Zaledwie miesiąc po wydaniu debiutanckiej EPki ,,Cargo Planes" formacja wystąpiła na festiwalu Audioriver 2010. Rok później wygrali Grand Prix Szczecińskiego Festiwalu GRAMY, dzięki czemu wystąpili na żywo na antenie radiowej Trójki w audycji Piotra Stelmacha. W 2013 zagrali na 6 edycji festiwalu kina niezależnego OFF Plus Camera oraz wystąpili w roli supportu dla Jessie Ware.
24 maja 2013 roku pod skrzydłami Wytwórni Światowej ukazał się ich album ,,Barbarians". Za jego brzmienie odpowiedzialny był szwedzki producent Dan Bergstrand.
W lutym 2014 SoundQ skończył prace nad nowym materiałem zatytułowanym: EP2.

Tracklista EP2:
  1. In a Swoon
  2. Bones
  3. Restless
  4. Ecce Puer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff