11 czerwca 2014

Fresh artist #1 - Digital Tree, Peter & Jacob, Call The Sun

Brak komentarzy:
 
W związku z tym, że dużym zainteresowaniem cieszy się nasza skrzynka pocztowa, otwieramy cykl postów z nowymi artystami. Każdy kiedyś zaczynał, dlatego pomagamy młodym, zdolnym muzykom, a może akurat ktoś wpadnie Wam w ucho...
Digital Tree
To nowy projekt muzyczny z Warszawy, czyli Andrzej Wyrwiński, Wiktor Michalski, Antoni Murza-Mucha, Oskar Augustyn i Patrycja Malinowska. Sami określają się jako zespół indie pop, inspirujący się Beatlesami, AlunaGeorge i Neon Indian. Z tego co słyszę po kawałku, to w kręgu upodobań zespołu znajduje się również elektronika. Mamy tu dwa wokale - damski i męski - śpiewające o robotach. Wnioskuję, że może tu chodzić o współczesnego człowieka, żyjącego w syntetycznym świecie technologii; maszynę do ciągłej pracy w korporacji.

Robots on the Horizon


Peter & Jacob
Ten duet to Piotr Szumlas i Jakub Zaborski - przedstawiciele chilloutu, zazwyczaj grają spokojne ballady w akompaniamencie gitary, skrzypiec. Trafili na siebie na YouTube, wzięli udział w talent show i wygrali 5. edycję Must Be The Music. Atutem tych artystów jest przede wszystkim delikatność i wrażliwość. Słuchając ich kompozycji można się wyciszyć i odpocząć od zgiełku codzienności. Tematycznie skupiają się oczywiście na miłości i doświadczeniach z nią związanych - tęsknota, rozstanie, samotność. Widzę duży potencjał w songach po angielsku, z większą ilością instrumentów, chórkami. Poniżej jeszcze cover piosenki Amy Winehouse; spodobał mi się, bo dobrze sobie z nim poradzili, a może dlatego, że sama uczyłam się tego kawałka.


W Spokoju

Valerie (cover)


Call The Sun
Projekt ten to dwóch 20-letnich chłopaków - Maciej i Jan. Jak sami twierdzą, znudziło im się typowo rockowe granie i marzyli o stworzeniu czegoś nowoczesnego. W realizacji celu pomógł im producent Dominic Buczkowski. Działają od początku 2014 roku, wydali debiutancki singiel, którego premiera odbyła się na antenie Polskiego Radia Czwórka. Na scenie występują z bandem w składzie: Michał Szor i Adam Lewandowski. W czerwcu ukażą się ich dwa kolejne utwory, zamykające pierwszą EPkę.

We Are Going WrongŻyczymy wszystkim powodzenia, rozwoju i zadowolenia z pasji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff