9 września 2014

Alfabet muzyczny #62 - Linkin Park

Brak komentarzy:
 
 
W alfabecie czas na jedną z moich ulubionych grup muzycznych. Zaczynali od ciężkiego rocka, poprzez hip-hop, aż do teraz czyli elektronicznych dźwięków. Nie boją się eksperymentować.

Wszystko zaczęło się w 1996 r. w Kalifornii. Dwaj kumple Mike Kenji Shinoda oraz Brad Delson, którzy uczęszczali do tej samej szkoły średniej, po lekcjach nagrywali swoje pierwsze piosenki w małym sypialnym studiu Mike'a.
Formacja zadebiutowała w roku 2000 albumem "Hybrid Theory". Płyta odniosła ogromny sukces - multiplatynowy krążek przyniósł grupie wiele nagród m.in. Grammy za Najlepszy Hard Rockowy Teledysk ("Crawling"). Dwa lata po później zespół zaprezentował album "Re-Animation", który zawierał 12 remixów utworów z "Hybrid Theory" oraz dodatkowo kilka nowych kawałków. Rok 2003 przyniósł dwa krążki zespołu - studyjny, długo oczekiwany album "Meteora" oraz koncertowy - "Live In Texas". Rok później formacja zaskoczyła fanów niezwykłym wydawnictwem - "Collision Course" - "zderzeniem" dwóch gigantów muzycznych - grupy Linkin Park i rapera Jay'a-Z - nagranym  dla potrzeb programu MTV "Ultimate Mash Up's". Na płycie znalazły się połączenia takich przebojów z repertuaru obu wykonawców jak: "Dirt Off Your Shoulder"/"Lying From You" czy "Numb"/"Encore". 
Trzeci studyjny album pt. "Minutes to Midnight" - kalifornijskiej grupy Linkin Park, rozszedł się w prawie 7 mln nakładzie.W sierpniu 2009 r. muzycy wydali minialbum - "Songs From The Underground". W 2010 r. miała miejsce premiera nowej płyty zatytułowanej "A Thousand Suns". Płyta, tak jak jej poprzedniczka ("Minutes to Midnight"), napotkała się z mieszanymi reakcjami fanów. W tym samym roku zespół pojawił się na gali rozdania nagród EMA (Europe Music Awards) w Madrycie i odebrali na niej nagrodę w kategorii - Najlepszy Wykonawca Koncertowy. Natomiast rok później - w 2011 r. nagrodę otrzymali w kategorii Najlepszy wykonawca rockowy. W 2012 r. opublikowany został singiel zespołu pt. "Burn It Down" promujący nowy album, który nazywa się "Living Things". 

 Ciekawostki
  • Zespół pierwotnie nazywał się Xero, następnie Hybrid Theory,a dopiero później wymyślono nazwę Linkin Park (od parku Lincolna w Santa Monica, gdzie mieszkał Chester Bennington, wokalista).
  •  Na początku kariery (teledysk do One Step Closer i koncerty) Mike i Chester farbowali swoje włosy. Zespół używał farb Special FX używanych w filmach . 
  • Brad zakłada swoje sławne słuchawki na każdym koncercie , tłumaczy to w żartach , że one pozwalają mu podłączyć się do matrixa.

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff