11 października 2014

Alfabet muzyczny #64 - No Doubt

1 komentarz:
 
 
Zespół rockowy, który powstał w latach 80. i z małą przerwą działa do dziś. Składa się z obecnie z pięciu panów i wokalistki - Gwen Stefani. Szczyt swojej popularności uzyskał w latach 90., kiedy to przebój "Don't Speak" lądował w pierwszych dziesiątkach notowań. 


Grupa powstała w 1987 r. w słonecznej Kalifornii. Początkowo w składzie działali w trójkę: John Spence (wokalista), Gwen Stefani oraz jej brat, Eric. Później dołączył do nich basista Tony Kanal (obywatel świata - urodzony w Indiach, spędził dzieciństwo w USA, aż w końcu przybył do Nowego Świata). Jeszcze w tym samym roku Spence popełnił samobójstwo, co miało szczególny wpływ na ukształtowanie się świadomości i charakteru grupy. Tak oto po śmierci Johna, wokalistką została Stefani, a do zespołu dołączył Tom Dumont oraz Adam Young
W 1992 r. zadebiutowali albumem "No Doubt". W kolejnych latach krążki "Beacon Street Collection" (1995) i w tym samym roku "Tragic Kingdom". Ta ostatnia, wyniosła zespół na wyżyny, za przyczyną jednej piosenki - "Don't Speak". Album z 2000 r. "Return of Saturn" nie sprostała wymaganiom rynkowym, dlatego Gwen zaczęła szukać nowych rozwiązań. Jeszcze w 2001 - na rynek wychodzi "Rock Steady". W 2004 r. grupa zrobiła sobie przerwę, a jej członkowie wzięli urlop od siebie. Na scenę powrócili w 2008 r. i nagrali krążek - "Push and Shove". Jak widać ekipa nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Ciekawostka
  • Nazwa "No Doubt" powstała od ulubionego powiedzenia jednego z założycieli zespołu, Johna Spence'a - "Bez Wątpliwości".


1 komentarz:

  1. Don't speak to kawałek, który znają chyba wszyscy. ;)
    Niesamowite, że zespół istnieje tak długo.
    songnevergrewold.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff