26 sierpnia 2015

10 największych wakacyjnych hitów

Brak komentarzy:
 
Wakacje zbliżają się ku końcowi, pogoda dopisuje, więc nie ma co marnować czasu i wykorzystać te dni jak najlepiej. Pomoże przy tym odpowiednia muzyka, towarzysząca nam na każdym kroku. Przedstawię tu dziesięć hitów, które według mnie najbardziej kojarzą się z tym cudownym okresem. Jeżeli macie własne typy piszcie. A teraz zapraszam do słuchania. B-)10. O-Zone - Dragostea din tei

Istnieje mnóstwo grup, która zasłynęła jednym przebojem. Do tej grupy niewątpliwie zalicza się mołdawsko-rumuński zespół O-Zone. Piosenka o tytule, który można przetłumaczyć jako "miłość pod lipą", zaserwowana w ich rodzimym języku stała się niepodważalnym hitem wakacji 2004. 
9. Formacja Nieżywych Schabuff - Lato


Typowy polski wakacyjny klasyk. Hit lata 1995. Prosta melodia, prosty tekst i to wystarczy żeby powstał hit odtwarzany w każde wakacje. 

8. The Beach Boys - Kokomo

Lato 1988. I piosenka o cudownym miejscu Kokomo. Ale jak to zwykle bywa takie miejsce nie istnieje, przynajmniej nie tam gdzie ma być według chłopaków z zespołu. Pozostaje nam tylko pomarzyć...

7. Boney M. - Sunny

Iście wakacyjna piosenka, która była jedną z najbardziej coverowanych utworów w historii; w tym przez same Boney M. Ten słoneczny hit napisał Bobby Hebb w 1966. Piosenka musiała poczekać do 1977 r. żeby zapisać się jako prawdziwy klasyk ;)


6. Ricky Martin - Livin' la vida loca

Jeden z największych przebojów tego portorykańskiego wykonawcy. Piosenka lata 1999! Walka na przeboje między Rickym i Enrique. Zaserwowane klimaty latino - idealne na każdą porę roku, a w szczególności na lato. 

5. No Mercy - Where do you go

Najbardziej znana piosenka tego zespołu. Gitarka i panowie rodem z Miami przez całe wakacje, ba przez cały 1996 r. pytali "Where do you go, my lovely?"

4. Enrique Iglesias - Bailamos 

Tak jak wcześniej wspomniałam walka na przeboje, którą wygrał Enrique. Sorry! Hiszpańsko-filipińska uroda, wokal i klimatyczna piosenka po hiszpańsku wylansowała Iglesiasa na szczyt, z którego nie daje się zepchnąć aż do dzisiaj. Hit lata 1999!

3. Mr. President - Coco Jamboo

Ponownie kłania nam się 1996 rok! Nikomu przed tym niemiecka grupa Mr. President wylansowała prawdziwy wakacyjny klasyk. Zrobiono nawet wersję tej piosenki na Boże Narodzenie ;) Po tym sukcesie słuch jakoś po nich zaginął...

2. Katrina & The Waves - Walking on sunshine 

Angielska grupa zapewniła nam pod względem muzyki wspaniałe wakacje '85. Jeden z najlepszych kawałków wakacyjnych, które można zaliczyć do tych niestarzejących się. Pełna optymizmu i energii  

1. Kaoma - Lambada

Tak! Moim największym hitem wakacyjnym jest Lambada ;) Gdy tylko słyszę tę melodię mam przed oczami teledysk: plażę, tandetne, ale i w pewien sposób urocze spódnice lambadówki i w końcu sam taniec. Hit lata i roku 1989! Kwintesencja wakacji ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff