26 czerwca 2013

Alicia Keys - Fallin', No One, If I Ain't Got You, Empire State of Mind, Girl On Fire, Tears Always Win

1 komentarz:
 

Niewątpliwie utalentowana Alicia Keys (a właściwie Alicia Augello Cook) wydała kilka dni temu nowy singiel „Tears always win”. Właścicielka jednego z najlepszych wokali. Dowodem na to może być chociażby fakt, że trudno poradzić sobie z jej piosenkami. Myślę, że warto przybliżyć nieco jej osobę.


Notka biograficzna
Rocznik ’81. Amerykańska wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalista i aktorka. Nowojorczanka rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 7 lat. W dzieciństwie znała się z Beyonce Knowles i Usherem Raymondem. Swoją pierwszą piosenkę napisała w wieku 14 lat. W wieku szesnastu lat ukończyła Professional Performing Arts School z przedmiotem kierunkowym śpiew chóralny i została przyjęta na Columbia University. Jednak po podpisaniu kontraktu przerwała studia,  by zająć się karierą muzyczną. Już pierwsza płyta okazała się sukcesem, sprzedając się w 6 milionach egzemplarzy i zdobywając 5 nagród Grammy. Artystka zagrała w kilku filmach, udziela się również charytatywnie. Prywatnie jest żoną Swizz Beatz, z którym ma syna Egypta Dauode’a. Alicia gra na fortepianie, innych instrumentach klawiszowych oraz skrzypcach, gitarze, wiolonczeli, kontrabasie. Przypisywane jej gatunki to R&B, soul, pop, gospel. 
Dyskografia
  • 2001: Songs in A Minor
  • 2003: Diary of Alicia Keys
  • 2007: As I Am
  • 2009: The Element of Freedom
  • 2012: Girl On Fire 


  

1 komentarz:

  1. Alicia jest moją ulubioną wokalistką. W niedzielę idę na koncert i już nie mogę się doczekać :) Relacja z koncertu będzie oczywiście na moim blogu, na który i Was serdecznie zapraszam :)

    http://vieelegante.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff