29 czerwca 2013

Kompozytorzy filmowi #1 - Hans Zimmer

Brak komentarzy:
 
Mamy weekend, wakacje. Co zazwyczaj robimy w wolne dni? Chodzimy na imprezy, odwiedzamy znajomych, odpoczywamy i oglądamy filmy. Film to nie tylko fabuła, scenografia, gra aktorska, ale także i oprawa muzyczna. W dzisiejszym poście przedstawię sylwetkę znakomitego muzyka.  

Urodził się w 1957 r. w Niemczech. Gry na fortepianie uczył się sam (podobno jego nauczyciel zrezygnował po 2 tygodniach). Jako pierwszy zaczął łączyć brzmienia orkiestry symfonicznej z elektronicznymi brzmieniami syntezatorów i komputerów. Jego pierwszym soundtrackiem była Fucha, Jerzego Skolimowskiego. Jego kariera w pełni rozpoczęła się w 1988, kiedy to zdobył pierwszą nominację do Oscara, za ścieżkę dźwiękową w filmie Rain Man. Ma na swoim koncie Oscara, 2 Złote Globy, 2 Nagrody Grammy i wiele innych nagród i nominacji. 
Filmy z muzyką skomponowaną przez Hansa Zimmera:
- Król Lew
- Mustang z dzikiej doliny
- seria Piraci z Karaibów
- Anioły i demony oraz Kod da Vinci
- Gladiator
- Incepcja
- Ostatni samuraj
- Król Artur
- Karmazynowy przypływ 
- Cienka czerwona linia
- Tajna broń 
- Helikopter w ogniu
- Pearl Harbor
Ciekawostki
  • W swojej muzyce używa elementów charakterystycznych dla różnych kultur. Przykładami są wykorzystanie plemiennych, monotonnych śpiewów w Królu Lwie, ukuleli w Pearl Harbor oraz gitary ze śpiewem w filmie Gladiator.
  • Na studiach w Londynie udzielał się w zespole The Buggles. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff