28 czerwca 2013

Raul Midon & India Arie - Back to the middle

Brak komentarzy:
 
Nie bez powodu piszę o tym muzyku. Zetknęłam się z nim, będąc ostatnio na Niewidzialnej Wystawie w stolicy. Wśród ekspozycji znajdował się obok opisów Stevie Wondera, Andrea Bocelliego, Raya Charlesa, toteż zdecydowałam posłuchać kilku jego utworów. Muzyk jest niewidomy i być może właśnie dlatego zmysł słuchu artysty tak się rozwinął. Podziw wzbudza, że mimo utrudnienia (a może ułatwienia?) konsekwentnie dążył do celu, pokonywał wszelkie przeszkody i dzięki temu tyle się nauczył. Najważniejsze, że poniższy utwór wywołuje gęsią skórkę.


Notka biograficzna
Rocznik '66. Piosenkarz, kompozytor i gitarzysta z Nowego Meksyku. Midon i jego brat bliźniak Marco stracili wzrok jako niemowlęta po spędzeniu czasu w inkubatorze bez odpowiedniej ochrony oczu. We wczesnym dzieciństwie zaczął grać na perkusji, ale potem zdecydował się na gitarę. Po ukończeniu studiów w Miami pracował jak muzyk studyjny, grając muzykę latynoamerykańską do utworów m.in. Shakiry czy Julio Iglesiasa. Później przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął występy w klubach. Wśród muzyków, z którymi pracował Raul można znaleźć Stevie Wondera, Jasona Mraza, Snoop Dogga. Jego repertuar łączy w sobie wiele stylów przeplatanych z improwizacją, cechuje go wykonywanie utworów z energią i naturalnością. Tworzy muzykę poprzez połączenie swojego niesamowitego głosu, beatów i improwizacji trąbki. Jego unikalny styl zawiera wpływy jazzu, bluesa, R&B oraz folku.

Dyskografia:
*1999: Gracias a la Vida
*2005: State of Mind 
*2007: A World Within the World
*2009: Synthesis

Poniżej utwór, który artysta wykonuje z India Arie (amerykańska wokalistka soul, neo-soul, R&B, autorka tekstów, kompozytorka, producentka. Gra na gitarze i flecie.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff