22 lipca 2013

Alfabet muzyczny #5 - The Eagles

Brak komentarzy:
 
Szczerze mówiąc pierwszym moim skojarzeniem muzycznym z literką "E" był właśnie ten zespół. Legenda rocka, moim zdaniem trochę zapomniana. Czas odświeżyć pamięć i powrócić do lat 70. 

Zespół powstał w 1971 r. w Los Angeles. Zdobyli popularność dzięki własnemu stylowi muzycznemu, a były to łagodne, ale zarazem porywające utwory rockowe. Niestety, jak w wielu przypadkach współpracy muszą zdarzać się konflikty i tym razem też tak było. W wyniku czego zespół rozwiązał się w 1981 r. Okres dziesięciu lat był najbardziej owocny. To właśnie wtedy zyskał największą popularność i zyskał miano zespołu kalifornijskiego rocka. W 1994 r. niespodziewanie, rozpoczęła się trasa koncertowa po USA. Wtedy nastąpiło wskrzeszenie grupy (choć sami muzycy nie przyznawali się do tego), która funkcjonuje i koncertuje do dziś. W jej skład wchodzą Don Henly, Glenn Frey (to oni działali w zespole od początku), Joe Walsh i Timothy B. Schmitt. 
Obecnie zespół jest kojarzony głównie z jedną piosenką - Hotel California. 

Ciekawostki
  • Na szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w USA Znalazł się zespół The Eagles, którego płytę Eagles/Their Greatest Hits: 1971-75 zakupiło do tej pory 29 mln Amerykanów.
  • Nazwa zespołu została wybrana z kilku powodów. Mianowicie miało to związek z zachodnia mitologią, wolnością, a w głowie Glenna Frey'a brzmiało jak nazwa drużyny sportowej lub gangu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff