14 lipca 2013

Wspomnień czar - lata 70.

Brak komentarzy:
 

Dzisiaj zabieram Was na wakacje do lat 70. Czego się spodziewacie? Macie pomysły przy czym bawili się ludzie tej dekady? 


W 1971 r. przebojem lata została piosenka Billa Withersa Ain't No Sunshine (w Polsce znany też cover Budki Suflera Sen o dolinie). 


W 1972 r. na prowadzenie nie tylko list wakacyjnych wysunął się zespół Derek and The Dominoes z wokalem Erica Claptona. Co prawda grupa funkcjonowała tylko rok (1970-1971), ale przebój zaistniał w 1972 r. Panie i Panowie... Layla!
W 1973 r. popularność zdobył pewien Grek urodzony w Egipcie. To nie kto inny jak Demis Roussos i jego najsłynniejszy przebój Goodbye, My Love, Goodbye

W 1974 r. po śmierci Bruce'a Lee i jego sukcesie w filmie Wejście smoka, każdy chłopak marzył o tym żeby bić się jak on (albo w połowie jak on). Muzyka też uległa temu wpływowi i hitem nie tylko wakacji, ale i roku został singiel Carla Douglasa Kung Fu Fighting. 

W 1975 r. o przebój lata rywalizowały ze sobą USA oraz Włochy. Oboje postawili na spokojne tony. Ci pierwsi jako przedstawiciela wystawili Joe Dassina (francuskojęzycznego piosenkarza, który największą popularnością cieszył się nie gdzie indziej tylko we Francji) i jego L'ete Indien, a ci drudzy zespół I Santo California z utworem Tornero


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff