14 lipca 2013

Christina Aguilera - Ain't No Other Man, Hurt, Candyman, Dirrty, Genie In The Bottle, Fighter

Brak komentarzy:
 
Kiedy usłyszałam jej głos w filmie Burleska, szczęka opadła mi do ziemi. Śpiewa cała sobą, lekko, bez obawy, że coś pójdzie nie tak, bez fałszu. Nie zdziwiłabym się gdyby ubezpieczyła swoje struny głosowe. Tylko słuchając ostatniego singla Your Body, obawiam się czy nie przeszła "na złą stronę mocy", czyli w popowo-elektroniczne hity.


Notka biograficzna
Rocznik '80. Amerykańska piosenkarka,autorka tekstów, aktorka. Od szóstego roku życia startowała w konkursach talentów. Jednym z nich był Klub Myszki Miki, gdzie występowała m.in z Britney Spears i Justinem Timberlake'm. Zadebiutowała w wieku 17 lat duetem nagranym z Japończykiem. Podczas koncertów wokal artystki osiągał rejestr gwizdkowy (głos ludzki osiągający brzmienie najwyższych tonów skali dźwiękowej), a zakres jej głosu 4 oktawy. Jest pięciokrotną laureatką nagrody Grammy i wielu innych, a także jedyną żeńską artystką poniżej trzydziestego roku życia, która znalazła się w zestawieniu "100 najwybitniejszych wokalistów wszech czasów" magazynu Rolling Stone. W ostatnich latach jest jurorką w programie The Voice. Inspiracją dla wokalistki jest Etta James, Mariah Carey, Whitney Houston i Janet Jackson. Udziela się charytatywnie. Jej twórczość to R&B, soul, swing, jazz, pop, latino.
Dyskografia:
% 1999: Christina Aguilera
% 2000: Mi Reflejo
% 2000: My Kind of Christmas
% 2002: Stripped
% 2006: Back to Basics
% 2010: Bionic
% 2012: LotusZ ciekawostek: była na wspólnej trasie koncertowej z JT; jest pochodzenia irlandzko-ekwadorskiego, jej drugie imię to Maria, a pseudonim Baby Jane; jej ulubione kolory to turkusowy i fioletowy; przepada za Jonnym Deppem i Enrique Iglesiasem; ma 2 psy; nosi niebieskie soczewki; jej nazwisko po hiszpańsku oznacza Orle Gniazdo; chociaż nagrała płytę po hiszpańsku, nie zna tego języka; sprzedała 50 milionów płyt; jest rozwiedziona, ma syna Maxa; współpracowała z Ricky’m Martin’em, Lil’ Kim, Myą, Pink,Missy Elliott
i Pittbullem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff