18 września 2013

Dorota Miśkiewicz - Tuńczyk, Nucę gwiżdzę sobie, Samba z kalendarza

1 komentarz:
 
W przypadku Doroty Miśkiewicz chodzi o jej niezwykły, czysty, niski głos, którym to oczarowała moją osobę w kompozycji świątecznej Bambino Jazzu z Arturem Andrusem. Nie ma co mówić, uzdolnienia są u artystki rodzinne. Szkoda, że nie ma jej na dzisiejszych scenach mainstreamu. Jednak warto posłuchać propozycji jej twórczości.


Notka biograficzna
Rocznik '73. Polska wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów. Jej ojcem jest znany saksofonista jazzowy Henryk Miśkiewicz. W 1997 ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie, ale już trzy lata wcześniej rozpoczęła współpracę z legendą polskiego jazzu, saksofonistą, pianistą i kompozytorem Włodzimierzem Nahornym, z którym nagrała cztery płyty. Współpracowała z takimi artystami jak Cesaria Evora, Wojciech Młynarski, Anna Maria Jopek, Ewa Bem, Tomasz Stańko, Nigel Kennedy, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Grzegorz Markowski, Grzegorz Turnau, Mietek Szcześniak, Wojciech Waglewski, Kuba Badach. Występowała na wielu festiwalach i koncertach w Polsce oraz na świecie. Artystka była dwukrotnie nominowana do Fryderyka. Na scenie jest elegancka i skromna. Zajmuje się głównie jazzem, inspiruje się bossa novą, sambą i etnicznymi brzmieniami.
Dyskografia
2002: Zatrzymaj się
2005: Pod rzęsami
2008: Caminho
2012: Ale
 

1 komentarz:

  1. Poprzez Twój blog poszerzam swoje horyzonty muzyczne - dzięki...

    Pozdrawiam
    Szymon z serwisu http://dlagitarzysty.blogspot.com
    Na blogu kurs gitarowy, nauka gry na gitarze, śpiewnik gitarowy, gitara blog, nowości gitarowe, także kurs gitarowy dla początkujących.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff