26 października 2013

Fielie-Ton #3

1 komentarz:
 

Pojawiły się nominacje do American Music Awards 2013. Na najwięcej statuetek mogą liczyć Macklemore & Ryan Lewis, Justin Timberlake, Taylor Swift, Florida Georgia Line, Rihanna, Robin Thicke, Bruno Mars i Imagine Dragons. Niżej, na infografice wszystkie nominacje.


Przypominam o transmisji gali EMA 2013 (Europe Music Awards) 10 listopada o godzinie 21 na antenie MTV Polska. Wystąpią Katy Perry, Robin Thicke, Snoop Lion, Afrojack, Imagine Dragons, The Killers, a także Kings of Leon, Icona Pop, Jared Leto, Rita Ora i Bridgit Mendler  i niestety Miley Cyrus, a przecież mogłaby oszczędzić nam widoku jej twerkingu. Zostały już ostatnie dni na głosowanie tu.

Jakże miło mi ogłosić, że w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca zwyciężył zespół Bednarek i teraz walczy o statuetkę Najlepszy Artysta Światowy - region Europy Wschodniej. Głosować na rodaka możecie tu.

Dobra wiadomość. Można zdobyć darmowe wejściówki na EMA pre-party 30 października w Warszawie. Wystąpią nominowani w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca, czyli Margaret, Ewelina Lisowska, zespół Bednarek, Donatan i Dawid Podsiadło i któryś z nich otrzyma statuetkę. Aby wygrać należy nagrać krótki filmik lub zrobić zdjęcie, na którym uzasadnicie dlaczego to właśnie Wam powinien przypaść podwójny bilet na wydarzenie. Potem trzeba to umieścić na portalach YouTube, VINE lub Instagram i dołączyć do aplikacji konkursowej, gdzie Wasze dokonania oceniać będą internauci. Więcej info tu.

YouTube tworzy własne rozdanie nagród muzycznych. Serwis opublikował nominacje w sześciu kategoriach: Teledysk Roku, Artysta Roku, Odpowiedź Roku, Fenomen YouTube, Odkrycie Roku, Innowacja Roku. Kryterium oceny są tutaj liczby wyświetleń, polubień, subskrypcji, udostępnień, a także fanów oraz kreatywność. Najwięcej statuetek mają szansę zdobyć Macklemore & Ryan Lewis i PSY. Gala YouTube Music Awards odbędzie się 3 listopada i będzie transmitowana za pośrednictwem tego serwisu. Podczas imprezy wystąpią m.in. Lady Gaga, Eminem, Arcade Fire i Avicii. Jak dla mnie system głosowania jest na tyle skomplikowany, że go nie objaśnię. Może ktoś w komentarzu?

Byłam na pewnym wydarzeniu muzycznym, toteż nie omieszkam się z Wami tym podzielić.
Pierwszy występ w drugim dniu 12. Podlasie Jazz Festival zupełnie niespodziewanie dostarczył moim uszom dźwięków na światowym poziomie. Wokalistka, kompozytorka, wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach - Beata Przybytek wokal potrafi wykorzystać w genialny sposób, dając wrażenie składanki legend jazzu. Członkowie zespołu artystki należą do kompletnych profesjonalistów. Znakomity klawiszowiec i  perkusista czarujący kunsztem, lekkością ruchów. Repertuar tworzyły niełatwe kompozycje, jak się okazuje bezbłędne wykonane. Koncert zaowocował płytą. Z autografem.
Drugą część wieczoru stanowił występ zespołu SBB (najpierw Silesian Blues Band, później Szukaj, Burz, Buduj). Warto czasem wprowadzić się w psychodelikę rocka progresywnego, jednak może nie za długo. Z uwagi na towarzystwo amerykańskiego perkusisty, być może zabrakło prób. Dlatego całość wydała się niespójna, żeby nie powiedzieć chaotyczna. Wrażenie zrobiła na mnie improwizacja na dwie perkusje, kiedy to założyciel ostentacyjnie opuścił scenę, bo nieudanym utworze. Józef Skrzek to silna osobowość, perfekcjonista, o czym traktuje nawet Wikipedia, dlatego też długo nie współpracował z Niemenem na początku kariery. A więc czy warto było poświęcić na SBB 1,5 godziny z życia? Może z samej ciekawości. Nie wiem. Musicie sami sprawdzić.

P.S. Komu kibicujecie na EMA i AMA?

 

1 komentarz:

  1. Na EMA jak i American Music Awards 2013 kibicuje Justinowi Timberlakeowi bo on zasługuję na nagrodę bo warto czekać na jego krążek.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff