25 października 2013

(NIE)ZNANI - Within Temptation

2 komentarze:
 
Dzisiaj zespół, który jest myślę znany większości, ale niestety tylko z jednej piosenki. Także zapraszam do zapoznania się szerzej z twórczością zespołu.

Zacznijmy najlepiej od początku. Zespół został założony w 1996 w Holandii przez Roberta Westerholta.Uprawia taki gatunek muzyki jak rock gotycki, gothic metal i metal symfoniczny. Doskonale łączy brzmienie skrzypiec z ciężkimi dźwiękami gitar. Jako pierwsza została "zwerbowana" do składu dziewczyna Roberta, Sharon den Adel (mezzosopran, 4 -oktawowy. Ciekawostką jest fakt, iż nie ma wykształcenia muzycznego i nigdy nie pobierała nauki śpiewu!). Potem zaproponował współpracę swoim kolegom po fachu z kapeli The Circle. Jeroen van Veen oraz Michiel Papenhoven powiedzieli "tak". Wakat perkusisty i klawiszowca zajęli kolejno Dennis Leeflang i Martijn Westerholt (to nie przypadek, to po prostu brat założyciela ;P). 
Nagrali oni demo Enter i rozesłali, jak to zwykle bywa, do różnych wytwórni fonograficznych. Podpisali oni kontrakt oraz doszło do zmiany warty na perkusji, za którą zasiadł Ivar de Graaf. W 1997 r. zaraz po wydaniu płyty ruszyli w trasę koncertową po Europie. Kolejna wena przyszła dopiero w 2000 r. skutkiem czego było wypuszczenie na rynek krążka Mother Earth. Album The Silent Force ukazał się w 2004 r., a single jak Stand My Grand czy Memories podbiły listy i notowania. Kolejna płyta została wydana w 2007 r. - The Heart of Everything. Po tym zdarzeniu ruszyli na podbój USA. 2009 to rok wydania albumu An Acoustic Night At The Theatre, gdzie znalazł się utwór Utopia (z Chrisem Jonesem), który większość słuchaczy utożsamia ze stylem i klimatem zespołu. Najświeższym "dzieckiem" składu jest płyta The Unforgiving z 2011 r. 
 
     

2 komentarze:

  1. Nigdy ten zespół mi się nie podobała chodź kawałek Utopia wpadł mi w ucho tak jak cover Titanium .
    Zapraszam do mnie http://muzycznomaniaa.blogspot.com jest NN

    OdpowiedzUsuń
  2. Jako fanka tego zespołu zdecydowanie polecam: piękne melodie i anielski głos! Nie tylko gitary, ale także fortepian i skrzypce, bardzo bogate instrumentarium.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff