11 lutego 2014

Timbaland - Give It To Me, The Way I Are, Morning After Dark, Apologize, 4 Minutes, Ayo Technology, Promiscuous, Wait A Minute

1 komentarz:
 

Niezwykły dar, a mianowicie słuch absolutny spowodował, że ogromnie cenię tego artystę. To, co tworzył z JT czy Nelly Furtado było moją świętością przez całe dzieciństwo. Timbaland (Timothy Mosley) stworzył w muzyce swój charakterystyczny styl, dlatego jego utwory łatwo rozpoznaje się po wokalizach imitujących instrumenty. Jestem pełna uznania, że Timbo nie patrzy ślepo na trendy i nie tworzy imprezowych, komercyjnych kawałków. Jako producent również ma niemałe osiągnięcia. Współpracował z wieloma znanymi, którzy sławę osiągnęli właściwie dzięki jego kompozycjom.  Tylko człowiek z pasją potrafi tworzyć piosenki doceniane na całym świecie.


Notka biograficzna
Rocznik '71. Amerykański producent, wokalista, muzyk, autor tekstów. Skończył Salem High School w Virginii. Na początku był znanym DJ'em. Zaistnieć pomógł mu DeVante Swing (członek znanego kwartetu R&B Jodeci), który przyjął go do grupy Da Basement. Jest uważany za pioniera beatów elektronicznych, inspirowanych muzyką orientalną. Współpracował z artystami takimi jak: Justin Timberlake, Nelly Furtado, 50 Cent, Ginuwine, The Pussycat Dolls, Aaliyah, Madonna, Missy Elliot, Flo Rida, Jay-Z, Katy Perry, Pitbull, David Guetta, Rihanna, Jennifer Lopez, Kanye West, Alicia Keys, Beyonce, Miley Cyrus i wieloma innymi.  Timbaland był w Polsce w 2008 roku, występując na Coke Live Music Festival. Gra na gitarze akustycznej i basowej, klawiszach, mandolinie, samplerze, instrumentach elektronicznych. Jest klasyfikowany w gatunkach: hip-hop, R&B, pop, electro, rock. 
Dyskografia (solowa)
#1998: Tim's Bio: Life From da Bassment
#2007: Timbaland Present Shock Value
#2009: Timbaland Present Shock Value II
#2014: Textbook Timbo (jeszcze nie wydany)


1 komentarz:

  1. Uwielbiam Timbalanda! :3
    Kiedyś już mówiłam, że świetny blog, ale powtórzę! :>

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff