18 marca 2014

Alfabet muzyczny #37 - Kings of Leon

Brak komentarzy:
 
Litera "K". Prosto ze Stanów mieszanka dobrego rocka. 

Kings Of Leon to rockowy zespół z Nashville w Stanach Zjednoczonych, w którego skład wchodzą trzej bracia Natan, Caleb i Jared Followill oraz ich kuzyn Matthew; utworzony w 1999 r. Ich styl to mieszkanka rocka niezależnego, muzyki z ich rodzinnego Południa oraz bluesa. Nazwa zespołu pochodzi od imienia ojca oraz dziadka muzyków - Leona. Pierwszym wydawnictwem grupy był minialbum The Holly Roller Novocaine z 2003 roku. Również wtedy ukazało się pełnowymiarowe wydawnictwo Youth and Young Manhood. Kings of Leon zostali okrzyknięci jednym z zespołów szerzących tzw. nową rockową rewolucję. Druga płyta grupy Aha Shake Heartbreak ukazała się w październiku 2004 roku w Wielkiej Brytanii oraz w lutym 2005 roku w Stanach Zjednoczonych. Single z tego krążka to The Bucket, Four Kicks oraz King of the Rodeo. Pierwszy z nich znalazł się od razu w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii. 
Większość 2005 i 2006 roku zespół spędził w trasie koncertowej wspólnie z Pearl Jam i Bobem Dylanem. Trzecie wydawnictwo grupy nosi tytuł Because of the Times i ukazało się w kwietniu 2007 roku. Płyta zyskała entuzjastyczne recenzje i została uznana za najlepsze dzieło Kings Of Leon. Płytę promował przebojowy singiel On Call, a potem także piosenki Fans oraz Charmer. W 2008 roku na rynkach całego świata ukazał się kolejny krążek grupy, zatytułowany Only by the Night. Fenomenalna sprzedaż wydawnictwa sprawiła, iż Kings Of Leon stał się zespołem wręcz kultowym. To właśnie na tej płycie znalazły się utwory, które przyniosły czwórce z Nashville ogromną popularność: Sex on Fire oraz Use Somebody. Dwa lata później skład wydał jeszcze longplay Come Around Sundown, z którego pochodzą single Pyro oraz Radioactive. Wkrótce po premierze trafiły one na szczyty list przebojów po obydwu stronach Oceanu Atlantyckiego. W 2009 roku grupa wystąpiła w słynnej O2 Arenie w Londynie. W 2013 roku grupa wydała album Mechanical Bull. 

Ciekawostka
  • W 2011 roku powstał film dokumentalny o Kings Of Leon, "Talihina Sky", który przedstawia losy młodej grupy, odnoszącej spektakularny sukces.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff