8 czerwca 2014

(NIE)ZNANI - NTK Ekipa

Brak komentarzy:
 

W tym odcinku prezentujemy polski zespół NTK Ekipa, który na rynku działa od siedemnastu lat. Nie boją łączyć się wielu gatunków, bo ich styl można określić jako mieszankę hip hopu, hard core, metal core, metalu, heavy metalu, thrash metalu, NU metalu. Ich kawałki należą więc do zdecydowanie cięższych brzmień. Zainteresowani?

NTK Ekipa to najmocniejsza brzmieniowo, muzyczna odsłona łódzkiej grupy artystycznej NIETYKALNI, to ciężko grająca kapela plus raperzy, połączenie bezkompromisowe, z mocnym riffowym graniem, osadzonym w latach '90 i dość konkretnym przekazem tekstowym i prawdziwymi solówkami gitarowymi. Grają w składzie: Zorak – rap; Kliford – rap; MaTek – rap; Foch – rap; Bronek – rap (RIP); GoodStuffSon – skrecze; Cider – skrecze; Ksantyp – gitary; Shemek – bas; Vectre – perkusja. Działają na polu: muzycznym (projekty: NTK Ekipa, dwie płyty NTK, Moutza+NTK, Zorak, Kliford, Broklin i udziały gościnne w nagraniach z kręgu HIP HOP, koncerty, teledyski), artystycznym (streetart, murale), wystawiając sztuki teatralne, organizując warsztaty Beat Box (Bekstejdż), do tego dochodzi nieodzowna deskorolka (SkateBoat). Ostatnio możemy oglądać ich najnowszy teledysk do utworu Nielegolas. Jak sami mówią: "Materiał łączy nie tylko dwa gatunki muzyczne, lecz także niejako dwa światy. Strona muzyczna zespołu to Londyn, Wyspy, Wielka Emigracja... Raperzy zaś, to nigdy nieodkryty zalążek polskiej muzyki jakim jest Miasto Łódź." Ponadto NTK Ekipa nagrała teledysk drogą wysyłkową, nie odbywając wcześniej żadnych prób w pełnym składzie! Wszystko co widzicie (lub zobaczycie) było spontaniczne i pełne energii. Na tę chwilę zespół kończy nagrywać swoją płytę, na której utwory są utrzymane w klimacie lat '90. (Rap Metal, Rap Core; wpływy Nu Metalu, Stoner Rocka).

Ciekawostki

 • Do nagrania 10 utworów wykorzystano 22 gitary elektryczne, co czyni ten album chyba najbardziej gitarowym w całym Hip Hopie, jeśli i nie w Metalu.
 • Solówki gościnnie nagrali gitarzyści Pathology i Abathor – a to legendarne łódzkie zespoły metalowe.
 • W jednym z numerów, który jest coverem klasyka polskiej muzyki rockowej, śpiewa wokalista Turbo i Pathology – Tomek Struszczyk.


 • Jeśli jesteście zainteresowani więcej o NTK Ekipie możecie znaleźć na ich facebooku o TU. Ogłoszenie: grupa planuje zagrać jesienią koncert w Łodzi z całym żywym materiałem. 


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
   
  © 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff