27 lipca 2014

Fresh artist #3 - KC Nwokoye

Brak komentarzy:
 
KC Nwokoye to nigeryjski wokalista, kompozytor i autor tekstów od kilku lat mieszkający w Polsce. Już we wrześniu ukaże się jego debiutancki album "Shine". 


Szerszej widowni znany jest z programu "X-Factor", a także sceny "Dzień Dobry TVN". Kompozycje piosenkarza, takie jak "Stay tonight", stały się niezwykle popularne wśród radiosłuchaczy oraz internautów. Piosenki emitowały liczne polskie stacje radiowe jak i telewizyjne, wśród nich tacy potentaci jak Radio Eska. KC Nwokoye regularnie uczestniczy w najlepszych jam sessions w Old Timers Garage w Katowicach. Ponadto znalazł się w czołówce artystów biorących udział w Festiwalu Afrykańskim w 2011 roku w Zabrzu. Wielokrotnie również koncertował z orkiestrą symfoniczną w Żorach. Muzyk tworzy muzykę klimatyczną i wyrafinowaną z wykorzystaniem ciekawej instrumentacji oraz niepowtarzalnych aranżacji. Jego twórczość utrzymana jest w klimacie soulu i R&B z licznymi wpływami etnicznymi.

Właśnie ukazał się nowy singiel artysty "Home". Treść utworu opowiada o pragnieniu znalezienia domu, w którym możemy czuć się szczęśliwi i bezwarunkowo kochani. Dodatkowo utwór ma też wyjątkowo znaczenie dla samego KC Nwokoye, dla którego Polska stała się nowym domem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff