5 lipca 2014

Jennifer Hudson - All Dressed in Love, Spotlight, Where You At, Think like a man, One Night Only, One Night Only, I Can't Describe, Walk It Out

Brak komentarzy:
 
Wzbudziła moje zainteresowanie dzięki swoim ostatnim singlom, a w szczególności współpracą z Timbalandem. Opłacił jej się wysiłek, bo wyszły jej znakomite kawałki, a do tego wzruszająca ballada do filmu o Nelsonie Mandeli. Jennifer Hudson okazuje się więc nie tylko utalentowaną aktorką, ale i nieźle radzi sobie w branży muzycznej. Mimo dopiero 7. miejsca w American Idol i prywatnych tragedii,  jej kariera rozwinęła się i jej osiagnięcia zbudowała jej pozycję jako artystki na arenie międzynarodowej.


Notka biograficzna
Rocznik '81. Amerykańska piosenkarka i aktorka. Laureatka Złotego Globu i Oscara za drugoplanową rolę Effie White w filmie Dreamgirls. Zaczęła swoją karierę w 3. edycji American Idol, gdzie była jedną z faworytek. W 2008 roku w rodzinnym domu artystki w Chicago zostali znalezieni zamordowani matka i brat aktorki. 57-letnia Darnell Donerson i 29-letni, starszy brat Hudson, Jason, zostali zastrzeleni, siostrzeniec aktorki, siedmioletni Julian King, został uprowadzony, po czym 3 dni później znaleziony martwy. Jeszcze tego samego dnia został aresztowany 27-letni William Balfour, mąż siostry Hudson, Julii, ojczym Juliana. Do więzienia trafił za usiłowanie morderstwa. Zdobyła Grammy za najlepszy album R&B oraz wiele nagród filmowych. Jako inspiracje wymienia Whitney Houston i Arethę Franklin. Nowy album ma się ukazać jeszcze w tym roku.
Dyskografia
2008: Jennifer Hudson
2011: I Remember Me


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff