7 lipca 2014

Soundedit '14 po raz szósty w Łodzi

Brak komentarzy:
 
Zastanawiacie się o co chodzi? Soundedit to Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych, którego celem jest zwrócenie uwagi na ten niedoceniany zawód. Twórcy festiwalu stawiają zarówno na jakość i warsztat, jak i na unikatowość oraz artyzm. Wybitni producenci uhonorowani zostaną statuetkami Człowieka ze Złotym Uchem. Ale 24-25 października w Klubie Wytwórnia będzie też można wysłuchać wybornych koncertów, a zagrają Laibach, Karl Bartos, Lech Janerka, Patrick Wolf oraz John Cale.


Na szóstą edycję Festiwalu zaproszono prawdziwe legendy. W piątek zagra Laibach, który tym razem w swych industrialnych inspiracjach sięgnął po historię Polski. Po Słoweńcach wystąpi - Karl Bartos, prawdziwy muzyczny „Robot”. Fani Kraftwerk z pewnością znają na pamięć płyty, jakie Karl nagrał z tą legendarną, niemiecką grupą.

W sobotę, uroczystą Galę wręczenia statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem” poprzedzą występy wysublimowanego Patricka Wolfa oraz mistrza słowa i dźwięku, jedynego i niepowtarzalnego – Lecha Janerki. Bezpośrednio po Gali wystąpi znakomity muzyk i producent John Cale – kolejne wielkie nazwisko, o przyjazd którego Festiwal zabiegał od samego początku swego istnienia. Cale to artysta, który wie, że słuchacze najbardziej oczekują… Czegoś nieoczekiwanego.

Zespół U2 znają pewnie wszyscy fani rocka, lecz nawet U2 musi mieć wsparcie kogoś, kto pomoże w realizacji płyt i koncertów. Dlatego na tegoroczny Soundedit zaprosiliśmy Howie'go B. Pracował z Bjork, U2 czy Tricky’m, wyprodukował wiele niepowtarzalnych singli i remiksów. Legendarny producent poprowadzi after party, które odbędzie się po wszystkich sobotnich koncertach.

Galę wręczenia nagrody Festiwalu – „Człowieka ze Złotym Uchem” – poprowadzi niezawodny Piotr Metz. Tym razem na scenę, po odbiór statuetek zaprosi: Howie’go B., Lecha Janerkę, Karla Bartosa i Johna Cale’a.

Hasło Soundedit’14 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych.


Bilety na Festiwal Soundedit są już dostępne w sieci Ticket Pro.
Karnet uprawnia do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe w tym na warsztaty
cena karnetu 1 lipca do 31 sierpnia - 100 zł
cena od 1 września - 120 zł.
Bilety na pojedyncze dni
od 1 lipca do 31 sierpnia - 60 zł
od 1 września - 70 zł.
więcej informacji na: soundedit.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff