20 sierpnia 2014

Fresh artist #5 - Co-Sovel

Brak komentarzy:
 
Co-Sovel to autorski projekt Izoldy Sorenson, znanej z zespołów takich jak Drekoty i Julia Marcell. Jej muzyka określana bywa mianem alternatywnego popu, elektroniki i indie-folk.

Śpiewane przez liderkę projektu teksty stanowią jej autorskie przekłady ze słoweńskiego na języki angielski i polski wierszy Srecko Kosovela - poety początku XX wieku, zaliczanego do nurtu modernistów, ekspresjonistów i dadaistów. Awangardowość i konstruktywizm form Kosovela znajduje swoje odbicie także w metodach pracy Izoldy Sorenson - tłumaczenia nie są dosłowne, a luźne podejście do poezji niebanalnego Słoweńca znajduje uzasadnienie w nazwie zespołu, której rozszerzenie oznacza tyle co "Cooperation with Kosovel".

Znamy już listę sierpniowych koncertów zespołu Co-Sovel. Muzycy jeszcze przed końcem wakacji odwiedzą pięć miast, w których gościć będą zarówno na scenach festiwalowych (FAMA w Świnoujściu, L’Art Festiwal) jak i klubowych (Szczecin, Łąka Kany; Lublin, Most Kultury). Trasę rozpocznie występ nad Wisłą w letniej siedzibie stołecznego Resortu - Kurorcie.

20.08 Warszawa - Kurort
21-22.08 Świnoujście - Fama Festiwal
23.08 Szczecin - Łąka Kany
29.08 Lubartów - LART Festiwal
29.08 Lublin - Most Kultury

Więcej informacji na:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff