3 sierpnia 2013

Poluzjanci - Prosta piosenka, Round & Round, Trzy Metry Ponad Ziemią

Brak komentarzy:
 
Świat usłyszał o tym zespole po rozgłosie wywołanym ślubem frontmena z córką prezydenta. Wtedy to obiektywy skierowały się na Kubę Badacha, który zaczął pojawiać się w mediach. Niemniej jednak teraz znowu cisza. Nie uświadczysz nowych singli, płyt, o teledyskach nie wspominając. Media nie promują zespołu, a szkoda, bo myślę, że Poluzjanci mogliby coś ciekawego zaproponować. Tyle, że pewnie nie na listę przebojów, a raczej na klimatyczne, niszowe audycje jazzowe w mniej popularnych stacjach.

Notka biograficzna
Polski zespół poruszający się w różnych nurtach muzycznych, założony w 1995 przez studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod nazwą Polucjanci. W '97 roku po raz pierwszy zagrali na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zmuszeni byli wówczas do zmiany nazwy, bo ówczesna wydała się organizatorom zbyt nieprzyzwoita (patrz: polucja). Wystąpili więc jako TheFormacja. W 2002 zagrali w słynnej nowojorskiej Avery Fisher Hall, a także w klubie Baggot Inn na Manhattanie. Muzycy współpracowali m.in. z Kayah, Gordonem Haskellem, Sistars, Natalią Kukulską, Ewą Bem, Kasią Cerekwicką, Robertem Jansonem, Edytą Górniak, Moniką Brodką. W 2012r. nominowani do dwóch Fryderyków, natomiast wokalista otrzymał 2. Wśród wielu fascynacji muzycznych wymieniają między innymi The Beatles, Steviego Wondera, Stinga, Prince’a, Quincy Jonesa, Marcusa Millera, Marvina Gaye’a, Jamiroquai, Meshell Ndegeocello, Mary J. Blidge i Kayah. Twórczość zepołu oscyluje wokół jazzu, pop rocka, funky.

Frontmen prowadzi również solową karierę (2 płyty, trzecia w przygotowaniu, wiele duetów) i współpracuje z zespołem The Globetrotters (4 płyty).
Obecny skład zespołu
    Kuba Badach – śpiew

    Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe
    Marcin „Mały” Górny – instrumenty klawiszowe
    Piotr Żaczek – gitara basowa
    Przemysław Maciołek – gitara
    Robert Luty – perkusja
    Janusz Onufrowicz – teksty
Byli członkowie
    Tomasz Szymuś – instrumenty klawiszowe
Dyskografia
*2000: Tak po prostu
*2010: Druga płyta
*2011: Trzy metry ponad ziemią

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff