4 marca 2014

Alfabet muzyczny #35 - INXS

Brak komentarzy:
 

Litera "I". Poprzednim reprezentantem tej litery był zespół Iron Maiden. Dziś odbijamy w stronę dużo lżejszego rocka. Autorzy hitu Never Tear Us Apart.

Wszystko zaczęło się w dalekiej Australii, a konkretnie w Sydney w 1977 r. kiedy to bracia: Tim, Andrew, Jon Farriss rozpoczęli współpracę muzyczną z Michaelem Hutchencem, Kirkiem Pengillym oraz Garym Beersem. Na starcie kariery występowali pod szyldem "The Farriss Brothers", ale zmiany (na lepsze :P) dokonali w 1979 r. na nazwę INXS (ang. w nadmiarze - ciekawe czy chodziło im o samą nazwę, czy też członków składu). 
Jak to zwykle bywa zaczęło się od grania do kotleta, aż w końcu zadebiutowali w 1980 r. płytą "INXS". Ich wizytówką stało się granie z charakterystycznym wokalem Hutchence'a oraz "elektryczne brzmienie". Tragicznym wydarzeniem było samobójstwo wokalisty w 1997 r. Pomimo tego skład nie zakończył kariery a na miejscu (moim zdaniem niezastąpionego) Michaela Hutchence'a pojawił się Jon Stevens. Od 2005 r. wokalistą INXS jest Jason Dean Fortune (do składu dostał się poprzez wygranie programu talent show). 11 listopada 2012 r. wystąpili jako support Matchbox Twenty; był to ich ostatni występ w karierze. 

Ciekawostki
  • Utwór Never Tear Us Apart znalazł się na soundtracku do filmu "Donnie Darko". 
  • Wykonująca w utworze Not Enough Time chórki, australijska piosenkarka Deni Hines rok po wydaniu singla została żoną gitarzysty INXS, Kirka Pengilly.
  • Kylie Minogue (ówczesna dziewczyna Michaela Hutchence'a) prawdopodobnie stała się inspiracją do piosenki Suicide Blonde. W 1989 podczas pracy nad filmem "The Delinquents" Kylie musiała zafarbować włosy na platynowy blond. Zostało to przytoczone przez Hutchence'a podczas wywiadu w 1989 w słowach: "I'm going suicide blonde today."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff