23 czerwca 2014

Pink - Most Girls, Fuckin' Perfect, Family Portrait, Just Like A Pill, Try, So What, Raise Your Glass, Funhouse, Please Don't Leave Me, Sober, Stupid Girls

1 komentarz:
 
Właścicielka niezwykle mocnego wokalu, jak się ostatnio dowiedziałam początkowo śpiewała cienki głosem r&b. Ta wokalistka niewątpliwie dużo przeżyła, więc jej piosenki o czymś mówią. Do tego jej inteligencja,  perfekcjonizm, pracowitość, choreografie akrobatyczne i mamy skutek: sukces i szacunek odbiorcy do artysty. Skoro sama Adele, po koncercie Pink, zdecydowała się na poważnie zająć muzyką, to chyba ta kobieta musi mieć coś w sobie. 


Notka biograficzna
Rocznik '79. Amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, producentka, tancerka, aktorka. Naprawdę nazywa sie Alecia Beth Moore Hart. Ma korzenie irlandzkie, niemieckie i litewskie. Gimnastykę artystyczną zaczęła ćwiczyć z zalecenia lekarza, ze względu na dokuczliwą astmę. Zaczynała od śpiewania w chórze gospel i tańca. Jej rodzice rozstali się, gdy miała 7 lat, a dwa lata później sięgnęła po pierwszego papierosa, by w wieku 13 lat zacząć brać narkotyki. Sprawiała wiele kłopotów wychowawczych. Pewnego wieczoru w klubie prawie przedawkowała. Kiedy DJ pozwolił jej wystąpić, zobaczył, że potrafi śpiewać i powiedział, żeby przyjechała następnego dnia na noc hip-hopu. Nigdy więcej nie sięgnęła po narkotyki. 
P!nk w wieku 16 lat dołączyła do dwóch dziewczyn śpiewających rhythm and blues (zespół Choice). Potem rozpoczęła solową karierę, a rozgłos zdobyła w 2000 roku. Skąd wzięła się ksywka P!nk?  Jednym z powodów jest postać Mr.Pink'a z filmu Reservoir Dogs (Wściekłe Psy). P!nk od samego początku swojej kariery, powtarza "We're all pink on the inside" (dosłownie: wewnątrz wszyscy jesteśmy różowi). Mówiąc to, ma na myśli, że "wszyscy mamy czerwoną krew, wszyscy płaczemy czystymi łzami, wszyscy krok po kroku, w tej niekończącej się wędrówce, próbujemy odnaleźć znaczenie życia i miłości".
Sprzedała ponad 45 milionów płyt, w tym prawie 16 mln w Stanach Zjednoczonych i 65 milionów singli na całym świecie. Otrzymała trzy Grammy Awards , Brit Award i sześć MTV Video Music Awards. Wokalistka udziela się w wielu organizacjach charytatywnych. Jej idolami są m.in. Madonna, Jimi Hendrix, Guns N' Roses, Aerosmith, Janis Joplin. Potrafi grać na gitarze, fortepianie i perkusji. Jej głos należy do kontraltów. Śpiewa pop rock. 
Dyskografia
$2000: Can't Take Me Home
$2001: M!ssundaztood
$2003: Try This
$2006: I'm Not Dead
$2008: Funhouse
$2010: Greatest Hits... So Far!!!
$2012: The Truth About Love1 komentarz:

  1. Pink to jedna z moich ulubionych wokalistek pop (a popu słucham mało). Bardzo lubię jej płytę M!ssundaztood, inne już tak do mnie nie przemawiają.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff