20 lipca 2014

Let's dance! - rock'n'roll

1 komentarz:
 
Nie macie pomysłu jak ożywić Waszą imprezę? Dziś podpowiadam sprawdzą się gorące rytmy latino, ale w modzie zawsze pozostaje dobry rock'n'roll.


Nazwa, bo od tego warto zacząć, dosłownie oznacza "trzęś się i kołysz". Pojawił się on w połowie lat 50. w USA i wzbudził wiele kontrowersji. Starsi ludzie mawiali, że ta muzyka to sprawka samego diabła, dlatego w obawie przed sprowadzeniem ludzi na złą drogę (:P) nie puszczano takich piosenek w radio, a szczególnie była zabroniona na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie i owijanie partnerki wokół własnego ciała było szokujące, jednakże pomimo zakazów było w pewien sposób przemycane. "Taniec czarnej mniejszości" trafił na parkiety i pozostaje do dziś jednym z najbardziej nieujarzmionych i żywiołowych tańców! Za króla muzyki rock 'n' roll jest uważany rzecz jasna Elvis Presley! 

1 komentarz:

  1. Nie moje klimaty, zdecydowanie. Dziś taka muzyka to trochę wiocha, szczególnie wśród młodych, ale czasem warto poznać nieco historii.

    Zapraszam na DWIE nowe recenzje (Dawid Podsiadło - No & Ewelina Lisowska - We mgle) na blogu http://namuzowani.blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff