21 lipca 2014

Usher - You Make Me Wanna, My Way, Burn, Caught Up, Confessions, DJ Got Us Fallin' in Love, Scream, More, Without You, Yeah, She Came To Give It To You

Brak komentarzy:
 

Nazywany współczesnym królem R&B, chociaż dla mnie niepodważalnie jest nim JT. Jednak bądź co bądź sukcesy tego artysty są warte zwrócenia uwagi, chociażby podkładanie wokalu pod nagrania Michaela Jacksona albo umożliwienie kariery Justinowi Bieberowi (chociaż może dla niektórych wcale nie jest to osiągnięcie :p). Usher zauroczył mnie ostatnio swoim najnowszym songiem, bo zazwyczaj kawałki tego wokalisty nie powalały mnie na kolana, jednak tym razem maczał w nich palce niejaki Pharrell Williams...

Notka biograficzna
Rocznik '78. Amerykański wokalista, tancerz, aktor. Urodził się w Teksasie jako Usher Terry Raymond IV. W wieku 9 lat, zgodnie z zaleceniami matki, dołączył do chóru lokalnego kościoła w Chattanooga. Dzięki temu, jego babcia odkryła w nim talent wokalny. Dwa lata później Usher dołączył do kwintetu NuBeginnings i wraz z grupą nagrał 10 piosenek. Ukończywszy 13 lat, próbował swoich sił w programie dla muzycznych talentów Star Search, gdzie wypatrzony został przez reprezentanta LaFace Records. Wytwórnia zaangażowała specjalne przesłuchanie przed L.A. Reidem, a w jego wyniku Usher podpisał kontrakt z wytwórnią. Po ukończeniu szkoły średniej, Usher zaczął pracować nad wszystkimi elementami, które towarzyszyły mu na scenie, a więc przede wszystkim tańcem. 
Poza aktywnością muzyczną i filmową, Usher angażuje się również w działalność biznesową, która obejmuje między innymi udziały w kilku restauracjach. W 2002 roku Usher założył własną wytwórnię płytową, US Records, za jej pośrednictwem której szerokiej publiczności przedstawiono artystów takich jak Justin Bieber i Rico Love. Usher posiada udziały własnościowe w drużynie NBA Cleveland Cavaliers. Według EW, Usher stał się trzecim artystą popowym w historii, który posiada tak duże udziały w lidze NBA. Chętnie angażuje się również w działalność charytatywną. Prywatnie jest rozwiedziony, ma dwóch synów Ushera Raymonda V i Naviyda Ely'ego Raymonda. 
Całkowita sprzedaż wydawnictw Ushera na świecie wynosi natomiast ponad 65 milionów kopii. Ponadto, w dorobku Ushera znajdują się liczne nagrody, a wśród nich między innymi siedem statuetek Grammy, sześć American Music Awards i dwadzieścia dwie Billboard Music Awards. Jego twórczość to r&b, soul, pop.
Dyskografia
*1994: Usher
*1997: My Way
*2001: 8701
*2004: Confessions
*2008: Here I Stand
*2010: Raymond v. Raymond
*2012: Looking 4 MyselfBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff