1 lipca 2014

Felie-Ton #10

Brak komentarzy:
 
Wraz z kończeniem się roku szkolnego, kończą się sezony programów telewizyjnych. W polsatowskim Must Be The Music pierwsze miejsce zajął zespół Sachiel, pokonując duet Dharni & K-Leah. Zwycięzcy reprezentują śląski rap, a drugie miejsce to nowoczesne połączenie beat-boxingu i damskiego wokalu. W telewizji polskiej w The Voice of Poland tytuł Juan Carlos Cano - Meksykanin, który przeprowadził się do Lublina z powodu miłości do pewnej Polki, ponadto jest wokalistą zespołu Enclose. Sądzę, że właściciel takiego wokalu w pełni zasłużył, żeby zostać The Voice'm. Z kolei w TVN-ie znaleziono X Factor w postaci Artema Furmana, który niewątpliwie miał spore wsparcie z Ukrainy. Na temat tego wokalu może lepiej nie będę się wypowiadać, ekhem, gratulujemy.

Największym zwycięzcą Billboard Music Awards 2014 okazał się Justin Timberlake, bo zdobył aż siedem statuetek. Na drugim miejscu był zespół Imagine Dragons, bo uzycy zabrali do domu pięć wyróżnień. Pharrell Williams, Robin Thicke i T.I. mają na koncie cztery nagrody. Szczegółowe wyniki znajdziecie na oficjalnej stronie.

Jakiś czas temu odbył się również letni festiwal TOP Trendy. W konkurscie Trendy 2014 wyróżniono Future Folk (nagroda publiczności), BE.MY (nagroda jury) i Sorry Boys (nagroda dziennikarzy). Przebojem Roku została niestety Księżniczka Sylwii Grzeszczak. W ramach wydarzenia odbyły się także jubileusze Urszuli i Agnieszki Chylińskiej.

Lato to też Festiwal Piosenki w Opolu, który przyciągnął miliony Polaków do telewizorów. W SuperPremierach laury zbierali: Halina Mlynkova, Kombii, Ewelina Lisowska, Piersi, Ryszard Rynkowski, Jacek Cygan. W SuperDebiutach wyróżnieni zostali Mateusz Ziółko, Karolina Skrzyńska, Diana John. Natomiast co do SuperJedynek to statuetki otrzymali: Sylwia Grzeszczak, Igor Herbut, Piersi, Red Lips, Ewa Farna, Feel, Donatam & Cleo, Margaret, Maryla Rodowicz i Edyta Geppert.

Pojawiły się nominacje do Eska Music Awards w siedmiu kategoriach. Zwycięzców poznamy 22 sierpnia na gali w Szczecinie.
Najlepszy Hit: Donatan & Cleo "My Słowianie", Mesajah & Bednarek "Szukając szczęścia", Bob One & Bas Tajpan "Daj z siebie wszystko", Grzegorz Hyży & Tabb "Na chwilę"
Najlepszy Artysta: Mrozu, Bob One, Mesajah, Bednarek
Najlepsza Artystka: Cleo, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Ewa Farna
Najlepszy Zespół: Piersi, Jamal, Red Lips, LemON
Najlepszy Artysta W Sieci: Donatan & Cleo, Dawid Kwiatkowski, Grzegorz Hyży, Dawid Podsiadło
Najlepsze Wideo: Donatan & Cleo "My Słowianie", Donatan & Cleo "Cicha Woda", Margaret "Wasted", Mrozu & Sound'n'Grace "Nic do stracenia"
Najlepszy Radiowy Debiut: Grzegorz Hyży, Cleo, Patryk Kumór, Najlepszy Przekaz W Mieście

29 czerwca w Kołobrzegu mieliśmy okazję posłuchać koncertu Lata Zet i Dwójki. Imprezie towarzyszył konkurs na hit lata, a został nim utwór "Barcelona" zespołu Pectus. Projekt zakłada cykl koncertów, następny w Słubicach, Zielonej Górze, Łodzi, Toruniu, Koszalinie, Zabrzu, Uniejowie

Ostatnio nie miałam okazji być na jakimś wydarzeniu muzycznym, ale kto jeszcze nie czytał może zajrzeć do recenzji koncertu Ostrego TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff